Mustafa Özay Hakkında

Bakırköy Psikolog

Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist

1983 Samsun/Alaçam Doğumluyum. İlkokula Alaçam’da bir köy okulunda başlayıp, sonrasında değişik ilçe ve okullarda eğitim hayatıma devam ettim. Lise öğrenimimi Samsun Çarşamba Lisesinde tamamladım.

2002 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde lisans Eğitimime başladım. Lisans Eğitimim sonrasında çeşitli eğitim kurumlarında psikolojik danışman olarak görev yaptım.

Askerlik görevim gereğince yaklaşık bir yıl süre ile bulunduğum Kayseri Bölge jandarma Komutanlığında psikolojik danışmanlık görevimi icra etme fırsatı buldum. Bu süre zarfında psikolojik ve psikiyatrik desteğe ihtiyacı olan bir çok askerin takibini, sevkini ve bireysel psikolojik danışmanlık süreçlerini yürüttüm.

Meslek Yaşamı

Yüksek lisans eğitimimi Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamladım. Klinik Psikoloji Stajımı ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp fakültesinde, psikiyatri servisinde tamamladım. Halen İstanbul avrupa yakasında Değişik danışmanlık merkezleri ve eğitim kurumlarında psikoterapist olarak çalışmaya devam etmekteyim. Psikoterapi Ensitüsü Derneği, CİSED, EMDR ve Türk PDR derneği üyesiyim.

Psikoterapinin bir amacı da kişinin geçmişiyle ve kendisiyle ilgili algısına yeni bir çerçeve kazandırmaktır.

Geçmiş bazen sızdıran bir şemsiye gibi durur tepemizde. Ne kadar yama yaparsak yapalım sızdırmaya devam eder. Kimimiz yamamaya devam eder, kimimiz ise sızıntıyı inkar eder. Ben ise size bu sızıntının kaynağına inip; sorunu anlamaya ve çözme konusunda yardımcı olacağım.

Unutmayın; içinizde ne taşırsanız dünya ona dönüşür.

bakırköy psikolog mustafa özay