Gerçek Sevgi

Hadi bir soralım kendimize: Sevildiğimizi nasıl hissederiz? Ne olduğunda çok sevilesi, değerli hissederiz? Gerçek sevgi diye bir şey var mı? Değerli, sevilesi bir insan olduğunuzu hissetmek bugün bir ötekiyle yaşadığınız ilişkide mümkün olmakla birlikte sadece onda ibaret değildir bu hikâye.

Uzun Süreli İlişki için Neler Yapılmalı?

Uzun Süreli İlişkinin Sırrı - Hepimiz uzun süren ilişkilerin sırrını merak ederiz. Peki, uzun süreli ilişkinin sırrı nedir? Evlilikler nasıl sürüyor? Şimdi sizlerle bu soruların cevabını paylaşacağım. Bunun için iki tarafında karşılıklı olarak yapması gereken şeyler vardır. Az sonra bahsedeceğim şeyler çok basit sıradan gibi gözükse de uygulaması o kadar kolay değildir ama biraz sabır ve sakinlik sayesinde dediklerimi gayet kolay bir şekilde ve alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Sağlıklı Bir İlişki Nasıl Olmalı?

Sağlıklı bir ilişki ve iyi giden bir ilişki kurulabilmesinin temelinde doğru ve etkili iletişim kurabilmek yatar. İlişki kurmak, birileriyle iletişim halinde olmak o kişilerle pek çok şeyi paylaşmak demektir. Bazen hissettiklerimiz, bazen yaşadıklarımız, iyi ya da kötü anılarımız… Ancak bunu yapabilmek o kadar da basit değildir. Bu noktada kendimiz doğru ifade edebilmek ve karşı tarafı da doğru anlayabilmek oldukça önemlidir.

Aile ve Çift Terapisi Evliliğe Katkıları

Aile ve Çift Terapisi – Ailelerin ya da çiftlerin gelişimi ve değişimi sağlamak için aileler ve çiftler arasında gerçekleştirilen Psikoterapi’nin bir dalı olarak bilinmektedir. Aile, Evlilik ve Çift Terapisi Nedir? Aile terapisi bireylerin gelişimi ve değişimi için alması gereken bir psikoterapi’dir. Bireylerin insanlar ile kuracağı sağlam ve güçlü ilişkinin temeli aile ve çift terapisinden geçmektedir....